Cvičení na zhubnutí břicha
Pokud byste chtěli zhubnout břicho, a zajímalo by vás, jaké cvičení je nejlepší na odbourání nezáměrného množství tuku na břiše, pak vězte, že je to v zásadě jedno. Při cvičení totiž nemůžete nijak ovlivnit, kde dojde k odbourávání tuků. Tělo si samo rozhoduje, kam ukládá tuky. A podobné je to i při jejich spalování.
Co naopak ovlivnit můžete je to, jak vaše břicho (nebo jiná část těla) bude po hubnutí vypadat.
Díky pravidelnému cvičení na břicho, můžete posílit a zpevnit břišní svaly. Tím se vaše břicho zeštíhlí a není k tomu potřeba ani výrazný úbytek hmotnosti.
Díky posílení břišních svalů a svalů v dolní části zad, nebude vaše břicho tak vyklenuté směrem dopředu, a bude vypadat opticky menší a štíhlejší.
Pravidelné cvičení na zhubnutí břicha tedy napomáhá částečně při spalování (odbourávání) tuku, ale jeho hlavním efektem je zpevnění a posílení svalů, které pak zodpovídají za výsledný vizuální dojem.
Mohlo by vás zajímat: Viscerální břišní tuk, Chůze a hubnutí břicha, Proč mi nejde zhubnout, Jak zabránit jo-jo efektu
Přečtěte si více:
Zvýšení váhy, i když pravidelně cvičíte, může být způsobeno několika různými faktory. Může to být růstem svalů, zadržováním vody v těle nebo i redistribucí tělesného tuku a svalů (mění se tvar postavy). Může to být ale způsobeno i příliš vysokým kalorickým příjmem, nebo zde mohou být i další faktory.
Možná jste se rozhodli, začít něco dělat s tím, kolik vážíte. A pustili jste se do cvičení a snažíte se zhubnout. Každý týden pravidelně cvičíte (možná i několikrát za týden). Jste…
Číst více
Místo hubnutí přibírám – cvičím a na váze mám víc než dřív
Bolest svalů po cvičení, může být způsobena několika různými faktory. Od běžné únavy, přes mírnou bolest způsobenou příliš intenzivním cvičení, až po nějaké zranění. Bolesti svalů se dá předcházet vhodnou přípravou (protažení, zahřátí). Důležité je i postupné zvyšování zátěže.
Asi každý, kdo pravidelně cvičí (nebo i jenom občas), se už někdy setkal s bolavými nebo namoženými svaly. Nebo s tím, že byl prostě jenom unavený, a bez energie. Proč ale po…
Číst více
Svalová bolest a svalová únava – proč bolí svaly a co s tím?
Nezáleží pouze na tom, zda jíte před tréninkem, nebo ne – to, co jíte po tréninku, hraje klíčovou roli v pomoci vašim svalům (a tělu jako celku) zotavit se po cvičení. Pokud cvičíte kvůli hubnutí, pak je vhodné upravit načasování jídla před cvičením.
Možná i vy řešíte dilema, jestli je lepší cvičit s prázdným žaludkem (na lačno), nebo jestli je lepší cvičit až po jídle (dát si před cvičením alespoň něco malého). Co je…
Číst více
Jídlo před cvičením – cvičení na lačno nebo po jídle?
Pro úspěšné hubnutí je vhodné kombinovat aerobní cvičení (kardio) a silové trénink (posilování). Současně je ale nutné zvolit i vhodný jídelníček. Jen tak je možné rychle zhubnout, a sníženou váhu si i dlouhodobě udržet.
Hubnutí bez cvičení je velmi těžké a leckdy i nemožné. Pravidelné cvičení, nemá vliv jenom na samotné snižování váhy. Je to jeden z hlavních faktorů, který vám pomůže udržet vyrovnanou váhu.…
Číst více
Cvičení při hubnutí – kardio cvičení, posilování, jídelníček
Zhubnout i bez cvičení je sice možné, ale nepříliš efektivní. Pro hubnutí je ideální alespoň 300 – 400 minut cvičení (pohybu) týdně. Ideální je kombinovat silové cvičení (posilování) a aerobní aktivity (běh, chůze, kolo, apod.). Minimální doba cvičení je 150 minu týdně.
Zhubnout bez cvičení je sice možné, ale obtížné. Hubnout pouze tím, že budete snižovat kalorický příjem, není příliš efektivní metoda hubnutí. Pravidelný pohyb, má navíc řadu dalších benefitů, než jenom…
Číst více
Jak často cvičit při hubnutí – jaká je minimální doba?
Chcete zhubnout zdravě a vyhnout se jo-jo efektu? Zhubnout se dá i bez diety. Potřebujete jen reálné cíle (a reálné očekávání), zdravý a vyvážený jídelníček a pravidelný pohyb. Při hubnutí sledujte svůj pokrok, a nevzdávejte se, pokud nezhubnete už za pár dní.
Trápí vás nadbytečná váha, a chtěli byste s tím něco dělat? Zhubnout o pár kilo, je určitě dobrý nápad. S nadbytečnými kilogramy, mohou být spojena různá zdravotní rizika. Nehledě na…
Číst více
Jak hubnout zdravě a bez diety – úspěšné hubnutí bez jo-jo efektu
Vitamíny (především A, B, C, D, E, H a K), jsou velmi důležité pro zdraví a pro život. Bez vitamínů, nedokáže naše tělo dlouhodobě fungovat. Pro jednotlivé vitamíny je stanovena doporučená denní dávka. Při dlouhodobějším nedostatku některého z vitamínů, hrozí zdravotní problém (často i velmi závažné, někdy může být následkem dokonce i smrt).
Vitamíny, jsou přírodní látky, které naše tělo potřebuje k tomu, aby mohlo správně fungovat. Většinu vitamínů si naše tělo neumí vyrobit (resp. případně si je vyrábí z provitamínů (prekurzorů), které ale musí…
Číst více
Doporučená denní dávka vitamínů A, B, C, D, E, K, H
Při cvičení nebo hubnutí, bychom měli přijímat cca 1,4 – 1,7 gramu bílkovin na 1 kilo váhy (bílkoviny by měly tvořit cca 20 – 40% našeho jídelníčku). Bílkoviny, jsou důležité jako zdroj energie, nebo jako „stavební materiál“ pro růst a regeneraci svalů po cvičení.
Dostatečný příjem bílkovin (z kvalitních potravin), je velmi důležitý nejenom při hubnutí, ale i pro všechny, kdo více sportují, cvičí, nebo mají fyzicky náročnější zaměstnání. Bílkoviny je možné najít v celé…
Číst více
Bílkoviny při hubnutí a cvičení – kolik jich snít a které potraviny je obsahují nejvíce?
Pivní pupek (pivní mozol) nemusí vůbec souviset s pitím piva. Častěji je to spíše důsledek nezdravého životního stylu. Málo pohybu a nezdravý jídelníček. Pokud chcete zhubnout, je potřeba začít cvičit a jíst trochu rozumněji. Jedná se o celkovou změnu životního stylu.
O pivním pupku se hovoří především u mužů. S pitím piva, ale nemusí mít velké břicho nic společného. Pivní pupek, je označení pro velké břicho, které vzniká v důsledku hromadění tuku v oblasti…
Číst více
Jak zhubnout břicho – jak se zbavit pivního pupku?
Muži to mají při hubnutí snadnější. Často zhubnou rychleji než ženy. Stačí jim k tomu správná porce cvičení. Nejefektivnějším cvičením pro muže na hubnutí, je silový trénink (crossfit apod.). Na zhubnutí nepotřebujete nějakou přísnou dietu. Chce to jen pár změn v jídelníčku.
Hubnutí a diety, nemusí být jenom téma life-stylových článků, v magazínech pro ženy. Zhubnout často potřebují i pánové. Zvláště ti po 30 – 40 letech. V tomto věku, se u řady mužů…
Číst více
Jak zhubnout pro muže – návod jak shodit přebytečná kila dolů
Zhubnout po vánocích, nebo od Nového roku, zkouší mnoho lidí. Letos je to umocněno i epidemie koronaviru, během které mnoho lidí nabralo další kila navíc. Pokud chcete i vy začít hubnout, pak to zbytečně neodkládejte. Změny v jídelníčku můžete začít dělat ihned. Stejně, jako se můžete začít více hýbat.
„Od Nového roku, začnu hubnout!“ Tak přesně tohle, je asi nejčastější Novoroční předsevzetí. Částečně za to mohou kila navíc, která jsme nabrali během vánočních svátků. Částečně je to dáno tím,…
Číst více
Jak zhubnout po vánocích a v novém roce i během epidemie
Při hubnutí je ideální kombinovat aerobní cvičení (rychlá chůze, běhání, aerobic, jízda na kole apod.), se silovým tréninkem. Vhodná je kombinace 3x týdně chodit na 40 – 60 minut běhat a k tomu přidáte 2x týdně 60 minut silového cvičení. Silové cvičení doporučuje WHO i pro zdraví. Může vám prodloužit život.
Pro úspěšné zhubnutí, je nutné změnit jídelníček, a také se začít více hýbat. Zhubnout bez pohybu je velmi obtížné. Stejně, jako je skoro nemožné, úspěšně zhubnout bez změny jídelníčku. Jsou…
Číst více
Jaké je nejlepší cvičení na hubnutí? Běhání? Posilování? Něco jiného?