Proč mi nejde zhubnout

Mnoho lidí se trápí, protože jim nejde zhubnout. Zkouší různé diety a změny v jídelníčku. Zkouší cvičit nebo se alespoň více hýbat. Někdy se opravdu hodně snaží, ale výsledek se pořád nedostavuje.

Mnoho lidí se trápí, protože jim nejde zhubnout. Zkouší různé diety a změny v jídelníčku. Zkouší cvičit nebo se alespoň více hýbat. Někdy se opravdu hodně snaží, ale výsledek se pořád nedostavuje.

Pokud jste se i vy dostali situace, kdy se vám stále nedaří zhubnout, pak si zbytečně nezoufejte. Podobné trápení s hubnutím, už zažilo mnoho lidí.

Častým důvodem proč se vám nedaří zhubnout, můžete být už jen to, že se prostě až moc snažíte. Někdy je lepší používat zdravý rozum a poslouchat svoje tělo, než lpět na nějaké striktní dietě, nebo pořád jenom počítat kalorie.

Pokud se nad tím zamyslíte, tak si určitě dokážete zodpovědět základní otázky, co je potřeba udělat, abyste začali zhubnout. Jíst zdravěji? Jíst o něco méně? Pravidelně se hýbat? Změnit životní styl? Přestat se přejídat na večer?

Na tyto a podobné otázky, si může snadno odpovědět každý. Nemá cenu řešit každou drobnost. Jestli má tahle porce jídla tolik kalorií a jestli je to správně. Jestli dnes musíte cvičit 50 nebo 60 minut. A jiné nesmysly.

Když se vám nedaří zhubnout, někdy to může být jen tím, že vám to déle trvá. Každý člověk je jiný. Někdo má rychlejší metabolismus a někdo zase pomalejší. Rozdíly mohou být velké. Návod, který funguje na hubnutí u jednoho člověka, druhému nepomůže.

Někdo prostě na hubnutí potřebuje více času. Neztrácejte tedy motivaci, pokud se výsledek nedostaví za pár týdnů. Možná potřebujete více času. Možná děláte něco špatně. Nevzdávejte to a pokračujte dál.

Mohlo by vás zajímat: Při kterém cvičené se nejrychleji hubne břicho, Jak začít hubnout při chůzi, Dá se opravdu zhubnout 10 kilo za týden?

Přečtěte si více:

Existuje závislost na cukru? A co se s tím dá dělat?
Podle některých odborníků, je cukr velmi nebezpečná droga. Na cukru může být závislost fyzická i psychická. Pokud vysadíte cukr (detox), můžete pociťovat různé abstinenční příznaky. Závislost na cukru, může mít řadu závažných zdravotních dopadů. I závislosti na cukru, se ale můžete zbavit.

Existuje závislost na cukru? A co se s tím dá dělat?

Cukr (sladké), je všude kolem nás. Naše tělo cukry (sacharidy) do určité míry, nezbytně nutně potřebuje. Jenom náš mozek, potřebuje na jeden den, asi 120 gramů glukózy (krevní cukr). Může…

Číst více Existuje závislost na cukru? A co se s tím dá dělat?
Proteinová dieta: Jak funguje keto dieta?
Keto dieta, ketogenní dieta je založena na omezení sacharidů (maximálně na 20 – 50 gramů na den). A současně je zvýšen příjem bílkovin (proteinů). Díky tomu je možné spalovat tuky rychleji, než při běžném hubnutí.

Proteinová dieta: Jak funguje keto dieta?

Proteinová, nebo také ketogenní dieta (keto dieta), je poměrně velmi efektivní způsob, jak rychle zhubnout tuky. Během keto diety je možné hubnout tuky podstatně rychleji, než u jiných běžných diet…

Číst více Proteinová dieta: Jak funguje keto dieta?
Proč mi nejde zhubnout? Nejčastější chyby při hubnutí
Proč mi nejde zhubnout? Možná je to proto, že při hubnutí děláte nějakou chybu. Počítáte kalorie, ale už neřešíte, co jíte. Nebo se snažíte jíst co nejméně. A vaše tělo pak hubnutí bojkotuje. Ani pravidelné cvičení není 100% zárukou, že opravdu zhubnete.

Proč mi nejde zhubnout? Nejčastější chyby při hubnutí

Hodně lidí by chtělo zhubnout. Snad skoro každého někdy v životě napadne, že by měl shodit pár kilo. Je hodně lidí, kteří se snaží zhubnout, a nejde jim to. Lidé zkouší…

Číst více Proč mi nejde zhubnout? Nejčastější chyby při hubnutí
Běhání a hubnutí: Jak spalovat tuky při běhání
Běhání je určitě velmi dobrý způsob, jak shodit přebytečná kila. Pokud chcete zhubnout, pak musíte běhat správně. Poradíme vám, jak běhat, aby vaše hubnutí bylo co nejefektivnější. Podíváme se na to, jak správně běhat, abyste spalovali co nejvíce tuků.

Běhání a hubnutí: Jak spalovat tuky při běhání

Běhání je určitě velmi dobrý způsob, jak shodit přebytečná kila. Pokud chcete zhubnout, pak musíte běhat správně. Poradíme vám, jak běhat, aby vaše hubnutí bylo co nejefektivnější. Podíváme se na…

Číst více Běhání a hubnutí: Jak spalovat tuky při běhání
Jaké hormony ovlivňují hubnutí – II. část
Hormony významně ovlivňují to, jakou máte postavu. Jestli nabíráte kila, nebo se vám daří zhubnout. Hormony řídí pocit hladu a regulují chuť k jídlu. Signalizují do mozku, kdy máte dost jídla, abyste se nepřejídali. Hormony řídí, kam se ukládá tuk.

Jaké hormony ovlivňují hubnutí – II. část

Hormony významně ovlivňují to, jakou máte postavu. Jestli nabíráte kila, nebo se vám daří zhubnout. Hormony řídí pocit hladu a regulují chuť k jídlu. Signalizují do mozku, kdy máte dost jídla,…

Číst více Jaké hormony ovlivňují hubnutí – II. část
Jak zhubnout 5 kilo za měsíc
Jak zhubnout o 5 kilo za měsíc? Nemusí to být až tak složité, jako by se mohlo na první pohled zdát. Zhubnout o 5 kg můžete i bez striktní diety nebo i bez náročného cvičení. Chce to hubnout s rozumem.

Jak zhubnout 5 kilo za měsíc

Pokud chcete zhubnout dlouhodobě, tak aby vám snížená váha vydržela napořád, pak není příliš dobré snažit se zhubnout rychle. Při rychlém hubnutí je velké riziko joj-jo efektu. Tedy, že i…

Číst více Jak zhubnout 5 kilo za měsíc
Jak jsem zhubla 10 kilo za 3 měsíce
Také se trápíte se svou postavou a nedaří se vám zhubnout? I já to měla dlouho podobné. Nakonec se mi ale povedlo zhubnout skoro 10 kilo za 3 měsíce. Jak se mi to povedlo?

Jak jsem zhubla 10 kilo za 3 měsíce

Také se trápíte se svou postavou a nedaří se vám zhubnout? I já to měla dlouho podobné. Nakonec se mi ale povedlo zhubnout skoro 10 kilo za 3 měsíce. A…

Číst více Jak jsem zhubla 10 kilo za 3 měsíce