Spálené kalorie při Nordic walking (chůze s holemi)

Nordic walking (severská chůze s holemi), je speciální typ chůze. Chodí se při něm s holemi (hole na Nordic walking jsou jiné než turistické hole).

Nordic walking (severská chůze s holemi), je speciální typ chůze. Chodí se při něm s holemi (hole na Nordic walking jsou jiné než turistické hole). Při této chůzi se komplexněji zapojují i svaly na horní části těla.

Základem Nordic walking je chůze, kombinovaná s pohyby paží a celé horní poloviny těla (k tomu vám napomáhají právě hole). Jednou z hlavních východ severské chůze je to, že je vhodná v každém věku. Je to tedy ideální forma fyzické aktivity i pro straší nebo pro ty, kdo mají větší nadváhu a nemohou běhat, nebo se věnovat jiné náročnější sportovní aktivitě.

Při Nordic walking spalujete až o 20 – 30% více kalorií, než při obyčejné chůzi. Chození s holemi je velmi dobrá kondiční aktivita. Zlepšíte si při ní fyzikou kondici a také můžete začít hubnout.

Spálené kalorie při Nordic walking

V následující tabulce se můžete podívat, kolik kalorií spálíte při Nordic walking. Je zde uveden počet kalorií (kilojoulů) spálených za jednu minutu pohybu, na jedno kilo váhy. A současně je uveden i výpočet, pro jednu hodinu chůze (60 minut), při váze 75 kilo.

V závislosti na rychlosti chůze (při rychlejší chůzi spalujete více kalorií), je při Nordic walking spáleno až o 20 – 30% více kalorií, než při „obyčejné“ chůzi.

I při Nordic walking platí, že pokud budete chodit ve zvlněném nebo kopcovitém terénu, pak budete spalovat až o 50% více kalorií (v tabulce jsou uvedeny kalorie pro chůzi po rovině).

Nordic walking (severská chůze s holemi) kalorie kilojoule kalorie (váha 75 kg/60 min) kilojoule (váha 75 kg/60 min)
Nordic walking (severská chůze) 4km/hod 0,069 kcal 0,29 kJ 311 kcal 1305 kJ
Nordic walking (severská chůze) 5km/hod 0,084 kcal 0,35 kJ 378 kcal 1575 kJ
Nordic walking (severská chůze) 5km/hod 0,108 kcal 0,45 kJ 486 kcal 2025 kJ

Mohlo by vás zajímat: Kolik kalorií spálíme za 1 km chůze, Spálené kalorie chůze – kalorie při chození, Hubnutí – chůze nebo běhání?

Přečtěte si více:

Kolik kalorií se spálí při chození do schodů?
Chůze do schodů, je nejlepší cvičení na hubnutí, a pro zdraví. Ten kdo pravidelně chodí do schodů, má podstatně nižší riziko infarktu nebo mrtvice. Při chození do schodů, spálíte až 3x až 4x více kalorií, než při běžné chůzi po rodině.

Kolik kalorií se spálí při chození do schodů?

Chození do schodů, je jedním z nejefektivnějších cvičení pro zdraví a pro hubnutí. Je to mnohem lepší než běhání nebo než obyčejná chůze někde po rovině. Při chození do schodů, dochází…

Číst více Kolik kalorií se spálí při chození do schodů?
Kalkulačka: Kalorie spálené na kole – přepočet kilometry na kalorie
Při ježdění na kole, se dá velmi snadno spálit velké množství kalorií. Roli hraje rychlost, terén, stoupání, váha, pohlaví nebo i věk. Za 1 hodinu jízdy, se dá spálit i 1000 kalorií (nebo i více). Při pravidelném ježdění na kole (několikrát za týden) se dá poměrně snadno a rychle zhubnout.

Kalkulačka: Kalorie spálené na kole – přepočet kilometry na kalorie

Ježdění na kole, je jedním ze skvělých způsobů, jak spálit hromadu kalorií navíc, a zhubnout. Obecně platí, že při hubnutí jsou dobré déle trvající aktivity, při kterých je spíše mírně…

Číst více Kalkulačka: Kalorie spálené na kole – přepočet kilometry na kalorie
Kalkulačka – spálené kalorie při sportu, cvičení nebo při chůzi
Kalorie spálené při chůzi, běhu, cvičení, sportu nebo jakékoliv jiné fyzické aktivitě, tvoří jen malou část celkového celodenního výdeje energie. Nejvíce spálených kalorií, představuje bazální metabolismus. Ten může představovat 55 – 75% všech kalorií, které za den spálíme.

Kalkulačka – spálené kalorie při sportu, cvičení nebo při chůzi

Asi každý, kdo se snaží zhubnout, dobře ví, že k tomu, abychom shazovali kila dolů, je potřeba kalorický deficit. Tedy náš celkový energetický výdej, by měl být alespoň o něco málo…

Číst více Kalkulačka – spálené kalorie při sportu, cvičení nebo při chůzi
Kalorie chůze: Spálené kalorie při chození
Chození je jedna z nejlepších metod, jak začít hubnout. Chodit můžete, i když máte nadváhu nebo nějaké zdravotní problémy. Při chůzi se spaluje nemalé množství kalorií. Záleží hlavně na rychlosti a vaší váze – viz následující tabulky. Ještě více kalorií spálíte při chůzi do kopce nebo do schodů. Při Nordic walking (chůze s holemi) spálíte až o 20 – 30% více kalorií.

Kalorie chůze: Spálené kalorie při chození

Chůze je velmi dobrá na hubnutí. Chození je zdravý a přirozený pohyb, který nadměrně nezatěžuje klouby nebo pohybový aparát. Díky pravidelné chůzi, je možné začít hubnout, i když máte větší…

Číst více Kalorie chůze: Spálené kalorie při chození
Jak zhubnout 15 kg za 3 měsíce
Zhubnout o 15 kg za 3 měsíce nemusí být až tak složité, jak by to mohlo vypadat. Pokud se začnete více hýbat a vhodným způsobem změníte svůj jídelníček, mělo by se vám to podařit. Při hubnutí je důležité dělat jen postupné změny. Nesnažit se zvládnout všechno hned. Ale postupně, krok po kroku.

Jak zhubnout 15 kg za 3 měsíce

Nebudeme vám tvrdit, že hubnutí je jednoduché. Nebo že se dá zhubnout bez cvičení (bez pohybu) nebo bez diety (beze změn v jídelníčku). Zhubnout o 15 kilo za 3 měsíce je…

Číst více Jak zhubnout 15 kg za 3 měsíce
Jak zhubnout: Chůze nebo běh? Co funguje lépe?
Pokud tedy začínáte hubnout (a nejste zvyklí na pravidelný pohyb, sport), pak je určitě mnohem lepší začít chodit, než se hned vrhnout na běhání. Začít chodit mohou i starší lidé. Ti, kdo mají mizernou fyzickou kondici. Nebo ti kdo mají nadváhu. Chodit, zvládne téměř úplně každý.

Jak zhubnout: Chůze nebo běh? Co funguje lépe?

Co je lepší a hubnutí? Začít hodit běhat? Nebo stačí pravidelná chůze? Stačí ujít 10 tisíc kroků, jak se všude doporučuje, a opravdu začnu hubnout? Z hlediska zdraví je chůze…

Číst více Jak zhubnout: Chůze nebo běh? Co funguje lépe?
Nordic walking: severská chůze hubnutí
Chcete zhubnout a nebaví vás běhat? Vyzkoušejte severskou chůzi – Nordic walking. Při ní se spaluje až o 20% více kalorií než při obyčejné chůzi. Je to velmi efektivní způsob, jak začít hubnout. Doopravdy to funguje.

Nordic walking: severská chůze hubnutí

Chcete zhubnout a nebaví vás běhat? Bojíte se chodit do fitness centra, protože se stydíte za svou postavu? Nebo máte obavy, že byste nezvládli náročné cvičení? Pak vyzkoušejte na hubnutí…

Číst více Nordic walking: severská chůze hubnutí
Jak zhubnout 10 kilo za týden
Dá se opravdu zhubnout o 10 kilo za týden? Nebo to jsou jenom nějaké triky? Zhubnout o 10 kilo za týden určitě není nic snadného. Spálit 10 kilo tělesného tuku by za jeden týden bylo extrémně náročné. A určitě by to nebyl zdravý způsob, jak hubnout.

Jak zhubnout 10 kilo za týden

Zhubnout 10 kilo za týden není vůbec snad snadné. Mnoho lidí, se snaží zhubnout co nejrychleji za pomoci různých pilulek na hubnutí. Nebo zkouší různé drastické diety, které slibují rychlé…

Číst více Jak zhubnout 10 kilo za týden
Hubnutí a spalování tuků při běhání
Běhání je efektivní způsob, jak zhubnout. Při běhání se spalují tuky a vy díky tomu hubnete. Poradíme vám, kdy se při běhání spalují tuky a jak běhat, aby to mělo nejvyšší efekt pro spalování tuků. Při hubnutí nejde jenom o výkon a rychlost.

Hubnutí a spalování tuků při běhání

Běhání je přirozený a zdravý způsob pohybu. Je to také velmi efektivní způsob, jak spalovat přebytečné tuky a zhubnout. Při běhání se vám zlepší fyzická kondice, bude se vám lépe…

Číst více Hubnutí a spalování tuků při běhání