Kalorie ve víně

O prospěšnosti pití vína se vedou dlouhé diskuse. Mnoho odborníku považuje pití vína v malém množství za zdraví prospěšné.

O prospěšnosti pití vína se vedou dlouhé diskuse. Mnoho odborníku považuje pití vína v malém množství za zdraví prospěšné. Víno (a hlavně to červené) má obsahovat řadu látek (antioxidantů), které mají mít preventivní účinek na vznik některých druhů rakoviny.

Víno má zlepšovat činnost srdce a oběhové soustavy. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že lidé, kteří pijí malé množství alkoholu, mají méně infarktů a kardiovaskulárních chorob. Jiní dokonce tvrdí, že to zpomaluje neurodegenerativní onemocnění. Jinými slovy: při mírném pití se ve stáří pomaleji blbne.

Pokud se podíváme čistě na kalorie ve víně, tak zjistíme, že některé duhy vína mají poměrně hodně kalorií. Zvláště ty sladší druhy.

Jedna sklenička vína (2 dcl, 200 ml), vám asi nadváhu nezpůsobí. Pravidelné popíjení několika skelniček vína denně, je ale jistá cesta k nadváze (a závislosti na alkoholu). Jedním z velkých problémů u alkoholu (ve vztahu k nadváze) je to, že alkohol podporuje chuť na jídlo. Proto při popíjení často něco „uzobáváme“.

Kolik kalorií má víno?

Nápoj Objem Kalorie Kilojoule
Víno bílé suché 0,2 litru 126 kcal 526 kJ
Víno bílé polosuché 0,2 litru 146 kcal 610 kJ
Víno bílé polosladké 0,2 litru 164 kcal 686 kJ
Víno červené suché 0,2 litru 148 kcal 618 kJ
Víno červené Chianti 0,2 litru 176 kcal 737 kJ
Víno růžové 0,2 litru 131 kcal 550 kJ
Lambrusco bílé 0,2 litru 117 kcal 490 kJ
Lambrusco červené 0,2 litru 140 kcal 586 kJ
Šumivé víno (šampaňské) 0,2 litru 160 kcal 670 kJ
Bohemia sekt brut 0,2 litru 151 kcal 632 kJ
Bohemia sekt demi 0,2 litru 158 kcal 660 kJ
Prosecco 0,2 litru 131 kcal 550 kJ

Mohlo by vás zajímat: Kolik kalorií má pivo, Kolik kalorií má jeden kus (krajíc) pečiva?, Kolik kalorií obsahuje hrách?, Kolik kalorií má rohlík?

Přečtěte si více:

Středomořská dieta a hubnutí – jak to funguje? Vzorový jídelníček
Středomořská dieta je zdravý stravovací styl inspirovaný regionem Středomoří. Zahrnuje ovoce, zeleninu, ryby, olivový olej, ořechy. Snižuje riziko srdečních onemocnění, diabetu a má celkově pozitivní vliv na zdraví. Může vám pomoci i při hubnutí.

Středomořská dieta a hubnutí – jak to funguje? Vzorový jídelníček

Středomořská dieta je známá svými zdravotními přínosy a je považována za jeden z nejzdravějších stravovacích stylů. Tato dieta je inspirována tradiční stravou obyvatel regionu Středomoří. Zahrnuje celou řadu potravin, které…

Číst více Středomořská dieta a hubnutí – jak to funguje? Vzorový jídelníček
Kalorické tabulky alkohol: Pivo, víno, míchané nápoje a jiné
Podívejte se na kalorické tabulky, kolik kalorií obsahuje pivo, víno, míchané nápoje, nebo i jiné alkoholické nápoje. Obecně platí, že alkohol příliš nepomáhá zhubnout. Spíše naopak. Pravidelná konzumace alkoholu vede k nadváze a obezitě.

Kalorické tabulky alkohol: Pivo, víno, míchané nápoje a jiné

Alkohol (alkoholické nápoje) určitě nejsou zrovna nejlepším přítelem štíhlé postavy. Asi znáte rčení, že „pivo dělá hezká těla“, nebo také označení „pivní mozol“. Pravda, v těchto případech se sice poukazujte na…

Číst více Kalorické tabulky alkohol: Pivo, víno, míchané nápoje a jiné
Kalkulačka: kalorie v potravinách – přepočet kalorie (kcal) na kilojouly (kJ)
Pro převod jednotek – přepočet kalorií (nebo kilokalorií) na kilojouly, platí poměrně jednoduché pravidlo. Stačí si zapamatovat, že jedna kilokalorie (kcal) je 4,185 kilojoule. Pokud tedy někde máte uveden počet „kalorií“, pak si ho vynásobte čtyřmi a máte přibližný počet kilojoulů.

Kalkulačka: kalorie v potravinách – přepočet kalorie (kcal) na kilojouly (kJ)

Asi každý, kdo se někdy snažil zhubnout, četl nejrůznější návody, kolik má sníst kalorií. Jak snížit kalorický příjem. Nebo kolik kalorií se spotřebuje při nějakém cvičení, pohybu nebo sportovní aktivitě.…

Číst více Kalkulačka: kalorie v potravinách – přepočet kalorie (kcal) na kilojouly (kJ)
Hubnutí břicha: Jak zhubnout břicho po 40 (pro muže)
Nadbytečná kila obvykle mužům vadí méně než ženám. Představují pro ně ale mnohem větší zdravotní riziko. Pro muže je i jednodušší zhubnout. Muži totiž hubnout rychleji než ženy. Lépe totiž zvládají své chutě.

Hubnutí břicha: Jak zhubnout břicho po 40 (pro muže)

Nadbytečná kila obvykle mužům vadí méně než ženám. Představují pro ně ale mnohem větší zdravotní riziko. Pro muže je i jednodušší zhubnout. Muži totiž hubnou rychleji než ženy. Lépe totiž…

Číst více Hubnutí břicha: Jak zhubnout břicho po 40 (pro muže)
Dieta a kalorie: Kolik kalorií má banán?
Banány, díky vysokému obsahu vody, obsahují jen málo kalorií. Jeden banán obsahu přibližně 100 kalorií. Banány obsahují řadu vitamínů a minerálů a dají se tak zařadit mezi zdravé a dietní potraviny. Nic se ale nesmí přehánět.

Dieta a kalorie: Kolik kalorií má banán?

Banány patří mezi velmi oblíbené ovoce. Kdo by také neměl rád banány, že? Banány jsou často doporučovány, jako dietní potravina. Existuje i dieta – banánová dieta, která má zajistit velmi…

Číst více Dieta a kalorie: Kolik kalorií má banán?
Návod jak zhubnout za týden
Zajímalo by vás, jestli se dá zhubnout za týden? Pokud byste chtěli shodit 10 nebo 15 kilo za týden, tak vám rovnou můžeme říci, že to není možné. Přesto ale můžete snížit svou váhu už za pár dní.

Návod jak zhubnout za týden

Zajímalo by vás, jestli se dá zhubnout za týden? Pokud byste chtěli shodit 10 nebo 15 kilo za týden, tak vám rovnou můžeme říci, že to není možné. Alespoň tedy,…

Číst více Návod jak zhubnout za týden
Jak upéct domácí kváskový chleba
Chcete něco zdravějšího, než průmyslově vyráběné pečivo z obchodu? Vyzkoušejte domácí kváskový chleba z žitné nebo celozrnné mouky. Rozdíl v chuti a vůni je nepřehlédnutelný. Domácí pečení chleba nemusí být nic tak hrozného.

Jak upéct domácí kváskový chleba

Pokud chcete trochu zlepšit svůj jídelníček a udělat něco málo pro své zdraví, můžete si vyzkoušet doma upéct kváskový chleba. Pokud se vám to alespoň trochu povede, tak zjistíte, že…

Číst více Jak upéct domácí kváskový chleba
Návod jak zhubnout břicho u muže
Abyste začali hubnout (a nejenom na břiše), je potřeba snížit kalorický příjem. Toho dosáhnete vhodnou úpravou jídelníčku. Také byste měli začít cvičit. Také rozhodně neplatí, že „pivo dělá hezká těla“.

Návod jak zhubnout břicho u muže

Tukový polštář na břiše nevypadá hezky, a je to i značné zdravotní riziko. Větší obvod pasu zvyšuje riziko různých chorob. Patří sem například cukrovka, srdeční onemocnění a některé další choroby.…

Číst více Návod jak zhubnout břicho u muže