Nordic walking tréninkový plán

Nordic walking je severská chůze s holemi. Díky používání speciálních hůlek, je při chůzi více zapojena i horní část těla.

Nordic walking je severská chůze s holemi. Díky používání speciálních hůlek, je při chůzi více zapojena i horní část těla. Oproti běžné chůzi, tedy při Nordic walking spalujete až o 20% více kalorií.

Chůze (ať už s holemi nebo bez), je obecně velmi dobrá metoda, jak zhubnout. Chůze není tak náročná na pohybový aparát, jako běhání. Chodit mohou i lidé ve vyšším věku. I ti kdo mají nějaké zdravotní problémy. Nebo ti, kdo mají nadváhu.

Pokud chcete zhubnout, vyzkoušejte tréninkový plán na hubnutí při Nordic walking.

Při chození s holemi je důležité chodit správně. Návod, jak zvládnout správnou techniku chůze s holemi, můžete najít v řadě video návodů na internetu. Nebo si můžete zaplatit i nějaký kurz chození s holemi.

Aby bylo chození s holemi maximálním přínosem pro vaše hubnutí, měli byste chodit alespoň 3x týdně, nejméně na hodinovou procházku. Klidně ale může být i delší.

Ideální tréninkový plán pro Nordic walking, by měl střídat dny, kdy chodíte a dny, kdy odpočíváte.

Například tedy: pondělí chůze, úterý odpočinek, středa chůze, čtvrtek odpočinek, pátek chůze, sobota a neděle odpočinek.

Při chození s holemi je důležité nezapomínat na protahování svalů. Před každou procházkou se 5 – 10 minut protáhněte. A to samé i po skončení.

Mohlo by vás zajímat: Co je lepší na hubnutí? Chůze nebo běh?, Co je to Nordic walking a jak funguje, Jak zhubnout 10 kilo za 3 měsíce

Přečtěte si více:

Ploché břicho: Jak zhubnout břicho po 40 (pro ženy)
Nejednu ženu po 40 trápí vzhled její postavy a zvláště pak zvětšené břicho. Co se s tím dá dělat? Poradíme vám, jak zhubnout po 40 a mít zase ploché břicho. Připravili jsme pár osvědčených tipů, které opravdu fungují na hubnutí břicha.

Ploché břicho: Jak zhubnout břicho po 40 (pro ženy)

Nejednu ženu po 40 trápí vzhled její postavy a zvláště pak zvětšené břicho. Co se s tím dá dělat? Poradíme vám, jak zhubnout po 40 a mít zase ploché břicho. Připravili…

Číst více Ploché břicho: Jak zhubnout břicho po 40 (pro ženy)
Nordic walking: severská chůze hubnutí
Chcete zhubnout a nebaví vás běhat? Vyzkoušejte severskou chůzi – Nordic walking. Při ní se spaluje až o 20% více kalorií než při obyčejné chůzi. Je to velmi efektivní způsob, jak začít hubnout. Doopravdy to funguje.

Nordic walking: severská chůze hubnutí

Chcete zhubnout a nebaví vás běhat? Bojíte se chodit do fitness centra, protože se stydíte za svou postavu? Nebo máte obavy, že byste nezvládli náročné cvičení? Pak vyzkoušejte na hubnutí…

Číst více Nordic walking: severská chůze hubnutí
Jak zhubnout 10 kilo za týden
Dá se opravdu zhubnout o 10 kilo za týden? Nebo to jsou jenom nějaké triky? Zhubnout o 10 kilo za týden určitě není nic snadného. Spálit 10 kilo tělesného tuku by za jeden týden bylo extrémně náročné. A určitě by to nebyl zdravý způsob, jak hubnout.

Jak zhubnout 10 kilo za týden

Zhubnout 10 kilo za týden není vůbec snad snadné. Mnoho lidí, se snaží zhubnout co nejrychleji za pomoci různých pilulek na hubnutí. Nebo zkouší různé drastické diety, které slibují rychlé…

Číst více Jak zhubnout 10 kilo za týden
Jak rychle zhubnout lýtka
Přinášíme vám návod, jak zhubnout lýtka a zbavit se tuku v této oblasti. Na zhubnutí lýtek není nic složitého. Potřebujete vhodnou aerobní pohybovou aktivitu, aby docházelo ke spalování tuku. Tu doplníte o cviky na lýtka k posílení a zpevnění svalů.

Jak rychle zhubnout lýtka

Lýtka jsou jednou z tělesných partií, které skoro každá žena vystavuje nezakrytá na odiv, po nemalou část roku. Není tedy na škodu, pokud lýtka vypadají hezky, že? Pokud vás snad trápí…

Číst více Jak rychle zhubnout lýtka