Kolik kilometrů je 10000 kroků

Pro hubnutí (a zlepšení fyzické kondice nebo obecně pro zdraví), se často doporučuje ujít za den 10000 kroků. Kolik to představuje kilometrů nebo spálených kalorií?

Pro hubnutí (a zlepšení fyzické kondice nebo obecně pro zdraví), se často doporučuje ujít za den 10000 kroků. Kolik to představuje kilometrů nebo spálených kalorií?

Délka kroku je různá. Jiná délka kroku bude, pokud půjdete na delší souvislou procházku a jiná při běžném „popocházení“ po bytě.

Je také rozdíl mezi délkou kroků u muže a u ženy. Částečně je to dáno způsobem, jako chodí muži a jak chodí ženy. Roli hraje i výška (a tedy délka nohou).

Nemalou roli pak hraje i rychlost chůze. Při rychlejším tempu (100 – 120 kroků za minutu) už máme tendenci spíše délku kroku zkracovat.

Pokud by vás zajímala průměrná délka kroku, pak je to obvykle cca 42% vaší výšky.

  • U člověka s výškou 180 centimetrů by to byla délka kroku 75 cm.
  • U člověka s výškou 170 centimetrů by to byla délka kroku 71,4 cm.
  • U člověka s výškou 160 centimetrů by to byla délka kroku 67,2 cm.

Tato čísla jsou ale jen velmi orientační. Nejlepší je si to změřit. Pokud budete mít krokoměr (fitness náramek nebo chytré hodinky), pak vám mohou spočítat i délku kroku (pokud mají GPS, nebo se dají propojit s mobilním telefonem s touto funkcí).

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že pokud se jdu projít na delší procházku (6 – 8 kilometrů, svižnějším tempem), tak mi to ukazuje průměrnou délku kroku cca 85 centimetrů.

Z délky kroku, můžeme jednoduše odvodit, že 10 000 kroků, bude odpovídat vzdálenosti  7 – 8 kilometrů. Takže ujít 10 tisíc kroků za den, znamená urazit přibližně tuto vzdálenost.

Pokud by vás zajímal počet kalorií, který představuje 10000 kroků, pak se to může hodně lišit. Počet kalorií spálených při chůzi, hodně závisí na rychlosti a váze.

  • U člověka s váhou 75 kilo a rychlosti 4 km za hodinu, to bude asi 450 kalorií.
  • Při rychlosti 6 km za hodinu a váze 75 kilo by to bylo až 550 kalorií.
  • U člověka s váhou 60 kilo a rychlosti 4 km za hodinu to bude asi 380 kalorií
  • Při rychlosti 6 km za hodinu a váze 60 kilo to bude asi 440 kalorií

Mohlo by vás zajímat: Kolik kroků ujít za den pro hubnutí, Kolik kroků denně nachodit abych zhubnula?, Spálené kalorie chůze – kalorie při chození

Přečtěte si více:

5 nejčastějších chyb při běhání – jak běhat správně a zlepšovat se
Mezi nejčastější chyby při běhání patří, že chcete příliš mnoho a příliš rychle. Není dobré snažit se běhat rychleji, když na to tělo ještě není připraveno. A to samé platí i pro prodlužování vzdálenosti. Všechno má svůj čas. Běhejte chytře a budete se zlepšovat!

5 nejčastějších chyb při běhání – jak běhat správně a zlepšovat se

Asi každý sportovec někdy slyšel rčení „trénuj chytřeji, a ne tvrději“ (a neplatí to jenom ve sportu, ale i v zaměstnání a jinde). Co přesně to znamená například při běhání? Hodně…

Číst více 5 nejčastějších chyb při běhání – jak běhat správně a zlepšovat se
7000 kroků denně – zhubnete a prodlouží se vám život
Podle nedávno zveřejněné vědecké studie, má počet kroků, které nachodíte za den, přímou souvislost s rizikem předčasného úmrtí. Pokud ujdete každý den alespoň 7000 kroků, pak se riziko předčasného úmrtí sníží o 50 – 70%.

7000 kroků denně – zhubnete a prodlouží se vám život

Pokud budete každý den chodit na delší procházky, nebo se prostě jen co nejvíce pohybovat pěšky, může vám to pomoci při hubnutí. A také vám to může prodloužit i život.…

Číst více 7000 kroků denně – zhubnete a prodlouží se vám život
Běhání a hubnutí: Jak spalovat tuky při běhání
Běhání je určitě velmi dobrý způsob, jak shodit přebytečná kila. Pokud chcete zhubnout, pak musíte běhat správně. Poradíme vám, jak běhat, aby vaše hubnutí bylo co nejefektivnější. Podíváme se na to, jak správně běhat, abyste spalovali co nejvíce tuků.

Běhání a hubnutí: Jak spalovat tuky při běhání

Běhání je určitě velmi dobrý způsob, jak shodit přebytečná kila. Pokud chcete zhubnout, pak musíte běhat správně. Poradíme vám, jak běhat, aby vaše hubnutí bylo co nejefektivnější. Podíváme se na…

Číst více Běhání a hubnutí: Jak spalovat tuky při běhání
Jak zhubnout: Chůze nebo běh? Co funguje lépe?
Pokud tedy začínáte hubnout (a nejste zvyklí na pravidelný pohyb, sport), pak je určitě mnohem lepší začít chodit, než se hned vrhnout na běhání. Začít chodit mohou i starší lidé. Ti, kdo mají mizernou fyzickou kondici. Nebo ti kdo mají nadváhu. Chodit, zvládne téměř úplně každý.

Jak zhubnout: Chůze nebo běh? Co funguje lépe?

Co je lepší a hubnutí? Začít hodit běhat? Nebo stačí pravidelná chůze? Stačí ujít 10 tisíc kroků, jak se všude doporučuje, a opravdu začnu hubnout? Z hlediska zdraví je chůze…

Číst více Jak zhubnout: Chůze nebo běh? Co funguje lépe?
Hubnutí a spalování tuků při běhání
Běhání je efektivní způsob, jak zhubnout. Při běhání se spalují tuky a vy díky tomu hubnete. Poradíme vám, kdy se při běhání spalují tuky a jak běhat, aby to mělo nejvyšší efekt pro spalování tuků. Při hubnutí nejde jenom o výkon a rychlost.

Hubnutí a spalování tuků při běhání

Běhání je přirozený a zdravý způsob pohybu. Je to také velmi efektivní způsob, jak spalovat přebytečné tuky a zhubnout. Při běhání se vám zlepší fyzická kondice, bude se vám lépe…

Číst více Hubnutí a spalování tuků při běhání
Jak zhubnout po porodu?
Poradíme vám, jak je to s cvičením nebo dietou po porodu, během kojení. Co jíst a jak cvičit na postupné snížení poporodní váhy.

Jak zhubnout po porodu?

Asi většinu maminek trápí to, jak vypadá jejich tělo po porodu. Mnoho žen se během postupujícího těhotenství utěšovalo tím, že po porodu se zbaví svého velkého břicha a budou zase…

Číst více Jak zhubnout po porodu?
Návod jak zhubnout břicho u muže
Abyste začali hubnout (a nejenom na břiše), je potřeba snížit kalorický příjem. Toho dosáhnete vhodnou úpravou jídelníčku. Také byste měli začít cvičit. Také rozhodně neplatí, že „pivo dělá hezká těla“.

Návod jak zhubnout břicho u muže

Tukový polštář na břiše nevypadá hezky, a je to i značné zdravotní riziko. Větší obvod pasu zvyšuje riziko různých chorob. Patří sem například cukrovka, srdeční onemocnění a některé další choroby.…

Číst více Návod jak zhubnout břicho u muže