Hormon estrogen vám brání zhubnout

Hladina hormonu estrogenu v průběhu měsíčního cyklu značně kolísá. Hladina estrogenu se také mění i v průběhu života ženy.

Hormon estrogen je jedním z hormonů, který má zvláště u žen, velký vliv na to, jak úspěšné je jejich hubnutí.

Hladina hormonu estrogenu v průběhu měsíčního cyklu značně kolísá. Hladina estrogenu se také mění i v průběhu života ženy. Nejvyšší hladina je okolo 35 roku života, a poté postupně klesá.

Hormon estrogen, mimo jiné, ovlivňuje chuť k jídlu. Ve chvíli, kdy je vysoká hladina estrogenu, chuť na jídlo se spíše sníží. Ve chvíli, kdy je hladina estrogenu nejnižší (obvykle v době těsně před menstruací), se naopak chuť na jídlo až nekontrolovaně zvyšuje.

Hormon estrogen zodpovídá za nadměrné chutě, a současně se podílí i na ukládání tuku na břiše, bocích, stehnech a na zadku.

Zvláště pak u starších žen dochází ke stavu, který se nazývá estragonová dominance.

Normálně to funguje tak, že hormon estrogen koexistuje s hormonem progesteronem. Po 40 roce ale hladina progesteronu rychle klesá.

Zatímco hladina estrogenu se sníží jen o 30%, za stejnou dobu klesne hladina progesteronu až o 70%. To pak vede k tomu, že hormon estrogen převezme dominantní roli, se všemi negativními důsledky.

Mohlo by vás zajímat: Hormon leptin může za přejídání, Jak zhubnout 10 kg za 7 dní, Jak se mění barva vlasů u dítěte nebo u dospělého

Přečtěte si více:

Jaké hormony ovlivňují hubnutí – II. část
Hormony významně ovlivňují to, jakou máte postavu. Jestli nabíráte kila, nebo se vám daří zhubnout. Hormony řídí pocit hladu a regulují chuť k jídlu. Signalizují do mozku, kdy máte dost jídla, abyste se nepřejídali. Hormony řídí, kam se ukládá tuk.

Jaké hormony ovlivňují hubnutí – II. část

Hormony významně ovlivňují to, jakou máte postavu. Jestli nabíráte kila, nebo se vám daří zhubnout. Hormony řídí pocit hladu a regulují chuť k jídlu. Signalizují do mozku, kdy máte dost jídla,…

Číst více Jaké hormony ovlivňují hubnutí – II. část
Jak rychle zhubnout v obličeji
Chtěli byste rychle zhubnout v obličeji? V tomto návodu, se dozvíte, jak na to. Pro zaručené hubnutí v obličeji je nejlepší nízkokalorická dieta, pravidelné cvičení a zdravý životní styl. Díky tomu můžete už za pár týdnů vidět změny (nejenom) ve vašem obličeji.

Jak rychle zhubnout v obličeji

Baculaté tváře jsou možná roztomilé na dětech, ale tak vy určitě vypadat nechcete. Poradíme vám, jak rychle zhubnout v obličeji. Pomohou vám změny životního stylu, změny v jídelníčku. Také méně stresu a…

Číst více Jak rychle zhubnout v obličeji
Kalkulačka barva vlasů – jak se dědí barva vlasů?
V této kalkulačce si můžete spočítat, jakou barvu vlasů by mohlo mít vaše dítě. Podíváme se na to, jak se dědí barva vlasů. Povíme si to, jak se u dětí po narození mění barva vlasů.

Kalkulačka barva vlasů – jak se dědí barva vlasů?

Zajímalo by vás, jak se dědí barva vlasů u dítěte? Nakolik se dá dopředu zjistit, jakou barvu vlasů bude mít dítě, které se má narodit? Připravili jsme pro vás pár…

Číst více Kalkulačka barva vlasů – jak se dědí barva vlasů?
Jak zhubnout po porodu?
Poradíme vám, jak je to s cvičením nebo dietou po porodu, během kojení. Co jíst a jak cvičit na postupné snížení poporodní váhy.

Jak zhubnout po porodu?

Asi většinu maminek trápí to, jak vypadá jejich tělo po porodu. Mnoho žen se během postupujícího těhotenství utěšovalo tím, že po porodu se zbaví svého velkého břicha a budou zase…

Číst více Jak zhubnout po porodu?