Jak se mění barva vlasů u dítěte nebo u dospělého

Za to, jakou máme barvu vlasů, může genetika. Na dědičnosti barvy vlasů se podílí minimálně 8 různých genů.

Za to, jakou máme barvu vlasů, může genetika. Na dědičnosti barvy vlasů se podílí minimálně 8 různých genů. Takže dědičnost barvy vlasů u dítěte, není tak jednouchá, jako třeba dědičnost krevní skupiny, kde je to jednoznačné.

Pokud by vás zajímalo, jakou barvu vlasů by mohlo mít vaše dítě, pak si to můžete spočítat v této kalkulačce: Kalkulačka jak se dědí barva vlasů dítěte.

Geny, které řídí dědičnost barvy vlasů, nám určují, jaké pigmenty se budou na barvě vlasů podílet. Množství pigmentu (který ve finále zodpovídá za barvu vlasů) se ale v průběhu života mění.

Je poměrně obvyklé, že děti mají při narození jinou barvu než v pozdějším věku.

Většina miminek má po narození trochu jinou bravu vlasů, než jakou budou mít jako starší děti nebo v dospělosti. Je časté, že se blonďatý novorozenec postupně promění v kluka s tmavě hnědými vlasy.

Barva vlasů se mění i u dospělého. A to nepočítáme šedivění u starších lidí. Na barvu vlasů má vliv i prostředí, zdravotní stav, nebo to, kolik času trávíme na slunci.

Mohlo by vás zajímat: Kalkulačka termín porodu podle početí, Tabulka: ideální váha pro dítě, Jak se dědí barva vlasů u dětí

Přečtěte si více:

Jak zhubnout bez počítání kalorií – počítání kalorií při hubnutí je nesmysl
Počítání kalorií při hubnutí je nesmysl. Není totiž kalorie, jako kalorie. Někdy není podstatný celkový počet kalorií, jako spíše to o jaké kalorie se jedná. Všechny výpočty doporučeného denního příjmu kalorií jsou jen orientační.

Jak zhubnout bez počítání kalorií – počítání kalorií při hubnutí je nesmysl

V každém druhém návodu (jak zhubnout) na internetu, se dočtete o tom, kolik kalorií byste měli za den sníst. Nebo o kolik kalorií musíte snížit svůj kalorický příjem, abyste začali zhubnout.…

Číst více Jak zhubnout bez počítání kalorií – počítání kalorií při hubnutí je nesmysl
Kalkulačka: Výpočet kalorií na den (doporučený denní kalorický příjem)
Při hubnutí byste si měli stanovit nějaký cíl. Třeba že zhubnete o 5 kilo za 3 měsíce. A následně si vypočítat, kolik kalorií na den by měl zahrnovat váš jídelníček (jaký kalorický příjem máte mít, abyste hubnuli). Nebo o kolik musíte zvýšit spalování kalorií (kalorický výdej).

Kalkulačka: Výpočet kalorií na den (doporučený denní kalorický příjem)

Pokud chcete zhubnout, není na tom nic složitého. Abyste hubnuli, musíte snížit množství kalorií za den (kalorický příjem), nebo zvýšit množství spotřebovaných kalorií na den (kalorický výdej). Jen tak můžete začít…

Číst více Kalkulačka: Výpočet kalorií na den (doporučený denní kalorický příjem)
Výpočet BMI: Kalkulačka pro výpočet BMI index (pro dospělé i pro dítě)
Myslíte si, že potřebujete zhubnout? V této kalkulačce pro výpočet BMI index si můžete spočítat, nakolik vaše aktuální váha odpovídá vaší výšce. Dozvíte se, zda máte ideální váhu nebo nadváhu či obezitu. Nebo jestli netrpíte podvýživou.

Výpočet BMI: Kalkulačka pro výpočet BMI index (pro dospělé i pro dítě)

Asi každý, kdo se někdy snažil zhubnout, se už setkal se zkratkou BMI. Je to zkratka anglického názvu body mass index. Neboli index tělesné hmotnosti. V následující kalkulačce, pro výpočet BMI,…

Číst více Výpočet BMI: Kalkulačka pro výpočet BMI index (pro dospělé i pro dítě)
Kalkulačka barva vlasů – jak se dědí barva vlasů?
V této kalkulačce si můžete spočítat, jakou barvu vlasů by mohlo mít vaše dítě. Podíváme se na to, jak se dědí barva vlasů. Povíme si to, jak se u dětí po narození mění barva vlasů.

Kalkulačka barva vlasů – jak se dědí barva vlasů?

Zajímalo by vás, jak se dědí barva vlasů u dítěte? Nakolik se dá dopředu zjistit, jakou barvu vlasů bude mít dítě, které se má narodit? Připravili jsme pro vás pár…

Číst více Kalkulačka barva vlasů – jak se dědí barva vlasů?