Jak se dá poznat závislost na alkoholu?

Závislost na alkoholu je chronický stav, který často vyžaduje léčbu,

Člověk závislý na alkoholu je jedinec, který má problematický vztah k alkoholu, který ovlivňuje jeho životní funkce a způsobuje negativní důsledky.

Závislost na alkoholu, známá také jako alkoholismus nebo alkoholická závislost, je diagnóza, která označuje stav, kdy jedinec má silnou potřebu konzumovat alkohol, ztrácí kontrolu nad svým pitím a trpí abstinenčními příznaky, když nepije.

Člověk závislý na alkoholu často pokračuje v pití alkoholu, i když má negativní důsledky ve vztazích, práci, škole nebo zdraví.

Může trpět fyzickými a psychickými problémy spojenými s nadměrným pitím, jako jsou zdravotní problémy, depresivní symptomy, úzkost, poruchy spánku a další.

Přečtěte si více:

Závislost na alkoholu – test jak se pozná závislost na pití
Někdo je s alkoholem kamarád, někdo s ním bojuje. Suchý únor nabízí možnost vyzkoušet si, jaké je to být 4 týdny bez alkoholu. Kdo není závislý, ten by s tím neměl mít problém. Nebo je problém vydržet jede měsíc bez pití?

Závislost na alkoholu – test jak se pozná závislost na pití

Během měsíce února, probíhá už od roku 2021 každoroční akce „suchý únor“. Jedná se o kampaň, která lidem nabízí možnost vyzkoušet si, jak jsou na tom se „závislostí“ na alkoholu.…

Číst více Závislost na alkoholu – test jak se pozná závislost na pití